Lekcijas - Bībeles lasījumi dievkalpojumiem
 SPREDIĶI - LASĪŠANAI
 Kristības Sakraments; bērnu kristība

Dievs senlaikos daudzkārt un dažādi caur praviešiem runāja uz tēviem, bet šajās pēdējās dienās Viņš ir runājis uz mums caur Dēlu. Dievs ir licis Viņu visam par mantinieku, caur Viņu arī radījis visu pasauli. Dēls, būdams Dieva godības mirdzums un būtības atveids un nesdams visu ar savu spēka pilno vārdu, ir šķīstījis cilvēku no grēkiem un nosēdies augstībā pie visvarenā Dieva labās rokas.

Vēstule ebrejiem 1:1-3

SVĒTO RAKSTU LASĪJUMI - LEKCIJAS KULDĪGAS SV. KATRĪNAS DRAUDZES JŪLIJA DIEVKALPOJUMOS

DIEVS LIKA UZRAKSTĪT BĪBELI, LAI MĒS VIŅU
IEMĪLĒTU!

SVĒTO RAKSTU LASĪJUMI (LEKCIJAS) 2020. g. jūlijam
PRECIZĒJUMS: BĪBELES STUNDAS JŪNIJĀ NENOTIEK

TREŠDIENA, 8. jūlijs

Vecā Derība:  Psalms 103;  Jesajas 29:13-16

Jaunā Derība:  2.Korintiešiem 3:4-12;  Marka Evaņģēlijs 6:1-6

SESTĀ SVĒTDIENA PĒC VASARSVĒTKIEM, 12. jūlijs,
desmitās tiesas ziedošana

Vecā Derība:  Psalms 65;  1.Mozus 17:1-7

Jaunā Derība:  Romiešiem 6:3-11;  Marka Evaņģēlijs 8:1-9

TREŠDIENA, 15. jūlijs

Vecā Derība:  Psalms 91;  Hozejas 11:1-4

Jaunā Derība:  1.Pētera 4:1-7;  Marka Evaņģēlijs 2:18-22

SEPTĪTĀ SVĒTDIENA PĒC VASARSVĒTKIEM, 19. jūlijs

Vecā Derība:  Psalms 86;  Jesajas 44:4-8

Jaunā Derība:  Romiešiem 8:12-25;  Mateja Evaņģēlijs 13:24-30. 36-43.

SV. MARIJAS MAGDALĒNAS DIENA, TREŠDIENA, 22. jūlijs

Vecā Derība:  Psalms 5;  Salamana Augstā Dziesma 8:6-7

Jaunā Derība:  2.Korintiešiem 5:14-17; Jāņa Evaņģēlijs 20:11-18

ASTOTĀ SVĒTDIENA PĒC VASARSVĒTKIEM, 26. jūlijs

Vecā Derība:  Psalms 119:129-136;  1.Mozus 41:25-43

Jaunā Derība:  Romiešiem 8:26-39;  Lūkas Evaņģēlijs 16:1-8

TREŠDIENA, 29. jūlijs

Vecā Derība:  Psalms 9;  Ījaba 1:13-22

Jaunā Derība:  1.Timotejam 6:6-10;  Marka Evaņģēlijs 4:1-9. 13-20

Dzīvības Vārds jūlijam:

Un Kunga eņģelis nāca vēlreiz, pieskārās Elijam un sacīja: “Celies un ēd, jo tev ejams garš ceļš.” Viņš cēlās, ēda, dzēra un gāja, stiprinājies viņš devās ceļā. Viņš gāja četrdesmit dienas un četrdesmit naktis līdz Dieva kalnam Horebam.

1. Ķēniņu grāmata 19:7-8

‌‌‌

Lasi Bībeli katru dienu. Pirms lasīšanas lūdz Dievu:

Kungs, mans Dievs, šķīstī manu sirdi un manas lūpas. Paņem nost no manis ikkatru pārdrošību, ikkatrus melus. Lai Tavi Svētie Raksti ir mans prieks. Lai nekad es tajos nerodu iespēju ne nomaldīties, ne maldināt citus. Apžēlojies par mani, Kungs! Tu esi aklo gaisma.

Liec man atrast laiku Tava Vārda noslēpuma apcerei. Neaizslēdz Rakstu durvis tam, kurš klauvē. Ne jau tāpat vien, bez Vārda nolūka, Tu esi inspirējis šos Svētos Rakstus.

Kungs, atklāj man Noslēpumu. Tavs Vārds ir mans prieks; tas man ir saldāks par visu. Tad nu dāvā man to, ko es mīlu. Tu pats man esi devis žēlastību  - spēju to mīlēt. Es Tev pateicos par to un slavēju Tevi. Amen!

Sv. Augustīna lūgšana, “Atzīšanās” XI,3

Dievs tev dos Svēto Garu, lai tu spētu saprast izlasīto un pēc Bībeles pamācībām dzīvot.

Neatstājies no Bībeles lasīšanas arī tad, ja esi noguris, ja traucē tālruņa zvani, negaidīti apmeklētāji, ģimenes locekļi utt. Pēc pārtraukuma turpini lasīt.

Atceries, ka tumsas gari un viņu valdnieks – velns – ienīst Bībeli un centīsies tevi traucēt ar grēcīgām domām, novirzīt tavu uzmanību no lasīšanas un iedvest garīgu kūtrumu. Pavēli ļaunajam: “atkāpies, sātan, Jēzus Kristus vārdā!” un viņš bēgs no tevis.

Tikai uzcītīga Bībeles lasīšana ļaus tev saprast Svēto Rakstu neaprakstāmo dziļumu, piepildīs ar mieru, laimi un dziļu mīlestību uz Dievu.

Lasi Bībeli pazemībā un pilnīgā paļāvībā uz Dievu! Tici, ka Dievs tev dod atbildi caur Svētajiem Rakstiem!

Liecini citiem par savu pieredzi Bībeles lasīšanā un mudini, lai viņi paši sāktu lasīt Svētos Rakstus! Tur ir visas atbildes – jebkurai dzīves situācijai -  stiprinājums grūtībās un pārbaudījumos, aizlūgšanas slimībās un piemeklējumos, slavēšana un pateicība par uzklausītām lūgšanām.

Bībele ir vienīgā grāmata pasaulē, kas izturējusi laika pārbaudi un pierādījusi savu aktualitāti jebkuram laikam un visiem cilvēkiem. Bībeli lasa un apbrīno kā zinātnieki, tā bērni, jauni un veci, ar un bez teoloģiskas izglītības.

Bībeles Autors ir Dievs – Viņš pavēlēja to uzrakstīt izredzētiem cilvēkiem, tā ir domāta mums visiem ikdienas lasīšanai un Dieva nodoma un vadības mūsu dzīve saprašanai. Arī tev jālasa Bībele!